З церкви, розташованої в Київській обласній дитячій лікарні, доносяться найщиріші та найвідчайдушніші молитви. Це молитви батьків, які привели своїх дітей з різними хворобами. Щороку за лікуванням сюди звертається близько 12 тисяч дітей, а стаціонарних місць - лише 390. Деяких дітей доставляють в лікарню на машині швидкої допомоги з відстані кількох сотень кілометрів, якщо існує загроза їхньому життю.
«Наша машина швидкої допомоги може поїхати за 400 кілометрів, щоб врятувати щойно народжене немовля, яке не дихає. У випадку, якщо у пологовому будинку немає апарату штучної вентиляції легень, лікарям доводиться вручну підтримувати дихання, поки ми приїдемо. Самі розумієте, яка це відповідальність. Але всі наші співробітники віддані своїй професії і роблять все можливе», говорить головний лікар Галина Міщерська, яка займає цю посаду більше 10 років. Судячи з зовнішнього стану лікарні, вона та весь персонал роблять свою роботу добре: всі приміщення величезної лікарні чисті і пофарбовані, і навіть запах скоріше домашній, аніж лікарняний. У лікарні функціонує, зокрема, єдине відділення дитячої хірургії в Київській області.
Але зусиль співробітників замало. Фінансування лікарні є недостатнім, а іноді коштів не вистачає навіть на необхідні для порятунку та догляду за дітьми ліки. Показовим є той факт, що сума, виділена державою для лікування дітей, становить лише 25 гривень на день (один долар США). Якщо виникають більш нагальні потреби, адміністрація лікарні звертається з проханням щодо медичних препаратів до приватних осіб.
Одним з тих, хто відгукнувся на ці прохання, став Пантелеймон Васильович Бумбурас, голова БО «Фонд Бумбураса» і Президент Асоціації Грецьких Підприємців і Підприємств в Україні. Минулого тижня, після відповідного звернення, пан Бумбурас розпорядився надати лікарні грецькі антибіотики широкого спектру дії (1740 ампул). За словами головного лікаря пані Міщерської, ці антибіотики є абсолютно необхідними, особливо для дітей, які перебувають в післяопераційному періоді. Ще 1133 ампули того ж антибіотика були доставлені в Національний інститут серцево-судинної хірургії ім.. М. Амосова, де вони будуть використані для потреб пацієнтів, які перенесли операцію на серці.
[На фото - головний лікар Київської обласної дитячої лікарні пані Галина Міщерська]